facebookmail
TOP NOVINKY
VOLEBNÝ SPOT - Volíme SOCIALIZMUS !!!!!!!!!! Viac tu>>>

Po Kotlebovi sa pripravuje ďaľšia rana! Do Bruselu smeruje radikálny ľavičiar zo Slovenska!

Po odvysielaní predvolebnej diskusie v RTVS 1 nastal rozruch v politických kruhoch. V diskusii prezentoval politické ciele aj zástupca strany VZDOR – strana práce a líder kandidátky do Európskeho parlamentu Stanislav Pirošík. Prísediaci politici Zsolt Simon a dokonca aj Pavol Dubček, syn komunistického reformátora zo 60.tych rokov, neverili vlastným ušiam!

Šiel na to extrémne tvrdo a zaútočil na EÚ ako na „imperialistický zväzok“. Kapitalizmus, ako nazval demokraciu, má vraj protiľudovú podstatu a preto je proti nemu.  Je aj proti existencii EÚ a napriek tomu kandiduje do parlamentu. Vraj, aby zabezpečil jej rozklad„Chceme zorganizovať pracujúcu triedu a chceme docieliť to, aby výroba a  hospodárstvo bolo národné, ľudové. Aby ľudia pracovali pre seba, aby nepracovali pre hŕstku magnátov“, povedal Pirošík v živom vysielaní.

Eurofondy sú vraj len zástierka odtekajúceho kapitálu zo Slovenska

Spochybňuje aj eurofondy napriek tomu, že je nespochybniteľným faktom, že Slovensko získava z EÚ v podobe eurofondov viac ako do nej musí odvádzať. Pirošík to ale napriek tomu spochybnil tvrdeniami o odlive kapitálu. „Nemyslím si, že krajina by mala fungovať len na báze nejakých eurofondov akoby pomoci pre nejaké rozvojové krajiny. Ja by som v prvom rade chcel poukázať na to, koľko kapitálu sa z téjto krajiny vyváža. Poukazuje sa na to, že dostávame viac eurofondov ako platíme do Únie, ale tu sú obrovské úniky kapitálu súkromným magnátom.“

Ďalej hovoril o údajnom blížiacom sa chaose a kolapse EÚ. „Keď tak sledujem vývoj spoločnosti, čo sa tu deje, kam táto spoločnosť smeruje, tak naša strana očakáva, že čoskoro v Európe nebude ani taká situácia ako momentálne je. Očakávame sociálny chaos, očakávame nepokoje, nárast chudoby, boj o chleba. V téjto situácii vidíme akékoľvek posilňovanie právomocí Bruselu za nevýhodné. Tu príde doba, kedy bude lepšie, aby každá krajina mala svoje právomoci.“

Tento 25 ročný politik má asi na rozdiel od všetkých predchádzajúcich strán zázračné riešenie nezamestnanosti. Na otázku čo chce robiť s nezamestnanosťou povedal, „…myslím si, že v trhovom hospodárstve len ťažko nezamestnanosť vyriešime. Máme tu na výber dve možnosti. Buď budeme otrokmi, alebo budeme nezamestnanými. Takže radšej budeme tými otrokmi. To je vlastne jediná možnosť, ktorú aj mnohí liberáli prinášajú.“ Riešenie ale vidí v znárodňovaní a budovaní družstiev.

Chce plánované hospodárstvo. S tým má ale Slovensko nedobré skúsenosti z dôb socializmu.

Najlepšie o snahách téjto radikálne ľavicovej strany, ktorá sa otvorene hlási k plánovanému hospodárstvu, znárodňovaniu, budovaniu družstiev a posilňovaniu vplivu štátu na úkor súkromného sektoru, hovorí nasledovná debata medzi redaktorkou RTVS a lídrom kandidátky:

Redaktorka: „A znárodnenie. Stretlo by sa s úspechov v Únii myslíte?“

Pirošík: „S tými čo ju ovládajú určite nie. Ale u ľudí určite áno.“ 

Otázne je, akoby teda chcel to „znárodňovanie“ vykonať. K tomu už nemusíme asi nič dodávať. Iba ak, naozaj sa môže v demokratickom systéme dostať do Europarlamentu človek s takýmito myšlienkami? No… po skúsenosti z volieb do VÚC už naozaj treba počkať s odpoveďou.

-RoFe-, minutky.sk

http://minutky.sk/po-kotlebovi-sa-pripravuje-dalsia-rana-bruselu-smeruje-radikalny-laviciar-zo-slovenska/?fb_comment_id=fbc_776531852380835_777509072283113_777509072283113#fd178dc4f5fe51