facebookmail
TOP NOVINKY
VOLEBNÝ SPOT - Volíme SOCIALIZMUS !!!!!!!!!! Viac tu>>>

Košicednes: Za Lenina v Košiciach stíhať nebudú

Košicednes: Za Lenina v Košiciach stíhať nebudú

Polícia sa zhodla s prokuratúrou, že zverejňovanie radikálnych ľavicových názorov spadá pod slobodu prejavu.

Zobrazenie V. I. Lenina, vodcu boľševickej revolúcie, ktorá si vyžiadala milióny ľudských životov, nie je trestným činom. Po polícií k takému záveru dospela aj prokuratúra.

Bilbord s Leninom a heslom „Sila kapitálu a burzy sú všetkým. Parlament a voľby sú len bábky!“ pri benzínovom čerpadle Slovnaft na Sídlisku KVP sa začali zaoberať v máji po trestnom oznámení aktivistu Ladislava Rovinského.

Myslí si, že mimoparlamentná politická strana Vzdor – Strana práce bilbordovou kampaňou podporuje a propaguje hnutia, ktoré násilím smerujú k potláčaniu základných práv a slobôd, čo je podľa zákona trestný čin.

Popravy a teror

Markiza3„Lenin sám rozhodol o množstve popráv bez súdu, zaviedol teror a zlikvidoval demokratické inštitúty. Hnutie Vzdor sa hlási k týmto postupom a schvaľuje ich,“ tvrdil Rovinský.

Vyšetrovateľ košickej kriminálnej polície to videl inak. V júni trestné oznámenie odmietol s tým, že nie je dôvod na začatie trestného stíhania.

Prípad nakoniec ukončila Okresná prokuratúra Košice II, ktorá zamietla sťažnosť aktivistu proti rozhodnutiu vyšetrovateľa. Podľa nej sa nepreukázalo, že predstavitelia strany smerujú k potláčaniu práv a slobôd, ale len to, že vyjadruje názor na politickú situáciu v štáte.

„Vzdor je plne legitímna politická strana, ktorá týmto spôsobom uplatňuje svoje zákonné právo na slobodu prejavu,“napísal prokurátor Miloš Svat.

Pod maskou demokracie

Podpredseda strany Ivan Gaľa počas vyšetrovania vyhlasoval, že takto propagujú svoje „najhlbšie presvedčenie o fungovaní kapitalistického zriadenia, ktoré sa skrýva pod maskou demokracie“.

Krajne ľavicový Vzdor pred týždňom zverejnil, že sa zúčastní marcových parlamentných volieb. Za svoj hlavný cieľ označil „boj za práva pracujúcich“.

Foto: Ir

http://www.kosicednes.sk/za-lenina-v-kosiciach-stihat-nebudu/