facebookmail
TOP NOVINKY
VOLEBNÝ SPOT - Volíme SOCIALIZMUS !!!!!!!!!! Viac tu>>>

KORZÁR: Košický aktivista: Komunisti zas vytŕčajú rožky. Bilbord ho pobúril

  • Publikované: 4th máj 2015
  • Autor:
KORZÁR: Košický aktivista: Komunisti zas vytŕčajú rožky. Bilbord ho pobúril

Podpredseda strany Gaľa hovorí, že sú ochotní zodpovedať sa pred súdmi za svoje presvedčenie.

KOŠICE. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd neznámym páchateľom podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa košický aktivista Ladislav Rovinský.

Prípad rieši oddelenie vyšetrovania kriminálnej polície okresného riaditeľstva Košice.

Ako v nedeľu uviedol Rovinský (vľavo, foto Judita Čermáková), k podaniu trestného oznámenia ho podnietil bilbord umiestnený pri ceste smerom na košické sídlisko KVP, na ktorom je portrét Lenina a heslá – Sila kapitálu a burzy sú všetkým. Parlament a voľby sú len bábky!

Na bilborde je umiestnené logo Vzdor – strana práce, ako aj odkaz na ich internetovú stránku. Podľa neho ide o trestný čin.

„Štve ma, že komunisti zase vytŕčajú rožky. Učenie, ktoré on šíril, je proti základným právam a slobodám,“ vyhlásil Rovinský a dodal, že ho to neuveriteľne rozčuľuje.

Zdôraznil, že je to protiprávny stav a je na orgánoch činných v trestnom konaní, aby zistili, kto porušil zákon a vinníka potrestali. Vyšetrovateľ teraz skúma, či boli naplnené znaky trestného činu.

Podpredseda strany: Nás nezastavia

“Ak “potláčame práva a slobody” tým, že píšeme naše najhlbšie presvedčenie o fungovaní kapitalistického zriadenia, ktorý sa iba skrýva za maskou demokracie, potom sme ochotní postaviť sa pred orgány Slovenskej republiky a plne sa budeme za toto naše presvedčenie zodpovedať pred prokuratúrou a súdmi. Takéto a ani podobné pokusy o naše zastrašenie nás nezastavia v účasti na nadchádzajúcich parlamentných voľbách,” reagoval podpredseda strany Ivan Gaľa.

Link: http://kosice.korzar.sme.sk/c/7785032/kosicky-aktivista-komunisti-zas-vytrcaju-rozky-bilbord-ho-poburil.html#ixzz3ZBkxzUnY