facebookmail
TOP NOVINKY
VOLEBNÝ SPOT - Volíme SOCIALIZMUS !!!!!!!!!! Viac tu>>>

Aktuality.sk : Eurovoľby 2014: Zúčastniť sa chce aj krajne ľavicová Sloboda, chce rozvrat a zánik EÚ

Aktuality.sk : Eurovoľby 2014: Zúčastniť sa chce aj krajne ľavicová Sloboda, chce rozvrat a zánik EÚ

1238335_630813826950068_2094182054_nVnútorný rozvrat a zánik EÚ, ktorá vykorisťuje aj Slovensko. To je cieľom krajne ľavicovej stany Sloboda, ktorá sa chce zúčastniť májových eurovolieb, ale pod novým názvom.

Reči o vykorisťovaní

Ako dnes vyhlásil predseda strany Martin Jágrik, Sloboda chce na troskách EÚ vybudovať nové partnerstvo štátov a národov, ktoré by nebolo založené na vykorisťovaní hospodársky menej rozvinutých štátov Európy. “Práve tieto štáty, vrátane Slovenska, fungujú len ako zdroj lacnej pracovnej sily a ako nové trhy, kde západoeurópske štáty svojim fiktívnym kapitálom a sieťou svojich bánk držia naše ekonomiky v šachu,” vyhlásil Jágrik.

Aktivisti z kampane ‘Ani cent Baťovcom’

Sloboda je pripravená postaviť vlastnú kandidátku a do volieb ísť samostatne. “O novom názve, programe a kandidátke budeme informovať médiá v blízkej dobe. Môžeme však prezradiť, že na kandidátke sa objavia aj aktivisti z kampane ‘Ani cent Baťovcom’, ktorí zorganizovali niekoľko demonštrácií a kampaní proti odškodneniu Baťovcov na Slovensku, či viacero ľavicových aktivistov, intelektuálov, odborárov zo širšieho antikapitalistického ľavicového spektra. Nebudú chýbať predstavitelia OZ Vzdor – hnutie práce,” avizuje Jágrik.

Radikálna ľavica s radikálnym programom

Vedenie strany schválilo účasť vo voľbách do Európskeho parlamentu napriek tomu, že s EÚ nesúhlasí a pokladá ju za nástroj ovládania národov a potláčania suverenity štátov. “Voľby do EP predstavujú pre nás možnosť verejne vyjadriť náš postoj proti doterajšiemu fungovaniu EÚ. Do volieb ideme ako radikálna ľavica s radikálnym programom. Miesta poslancov v EP chcú využívať ako nástroj na obranu potrieb vykorisťovaných občanov na Slovensku a v Európe. “Chceme tak priamo upozorňovať na skutočnosť, že EÚ a parlament sú inštitúcie v rukách nadnárodných spoločností slúžiace na presadzovanie ich hospodárskych záujmov, ktoré sú v rozpore s potrebami jednotlivých členských národov EÚ,” dodal Jágrik.

http://www.aktuality.sk/clanok/244210/eurovolby-2014-zucastnit-sa-chce-aj-krajne-lavicova-sloboda-chce-rozvrat-a-zanik-eu/